Денес во посета на прифатилиштето на ЈП Лајка на наше огромно задоволство не посети семејството на малата Дикси од Шведска кое ја вдоми пред една година од ЈП Лајка.

Благодарение на Роберт и Сузан, Дикси доби шанса за поубав живот како швеѓанка, а дека и годи животот во Шведска доволно говорат фотографиите на нејзиниот инстаграм профил @diksiodskopje.

May be an image of 1 person, dog and outdoors

Драго ни е што при нивната посета во Македонија се сетија да не посетат во ЈП Лајка и не израдува заедно со малата Дикси.

No photo description available.

Воедно им благодариме и на донацијата наменета за кучињата згрижени во прифатилиштето на ЈП Лајка.

May be an image of dog